Haşere İlaçlama Nasıl Yapılır ?

İnsanların yaşam alanlarına girebilen ve insanlar için büyük tehlike oluşturan birçok canlı bulunuyor. Genellikle böceklerden ve kemirgenlerden oluşan bu sınıf “haşere” olarak anılmakta. Haşereler, çoğunlukla hızlı üreyebilen, zor koşullarda hayatta kalabilen canlılardır. Bu bakımdan haşereleri evinizden uzak tutmak ve sağlıklı bir ortam yaratmak için profesyonel ilaçlama hizmeti almanız gerekir.

Hangi Canlılar Haşere Sınıfına Girer?

Birçok böcek ve kemirgen bu şekilde adlandırılmaktadır. Ancak hamamböceği, lağım faresi, tahtakurusu, sivrisinek, çiyan, kakalak, gümüş böceği gibi türler en çok bilinen haşere türleri arasındadır. Bu türlerin ortak özelliği, yemek bulmak, üremek ve koloni kurmak için insanların yaşam alanlarını seçmeleri, insanlara doğrudan ve dolaylı biçimde zarar vermeleridir.

Haşerelerin hepsi insanlara doğrudan –ısırarak vs- zarar vermez. Fakat bir canlının zararlı olması için bu şekilde saldırıya geçmesi gerekmez. Gümüş böcekleri insanları ısırmazken, kumaş, kağıt gibi maddelere zarar vermekle birlikte yiyeceklere mikrop bulaştırır. Dolayısıyla insanların yaşam alanlarında görülen ve evcil olmayan hemen hemen her canlı zararlıdır ve kurtulmak için haşere ilaçlama hizmeti almak gerekir.

Haşerelerden Korunmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Çoğu kişi haşerelerin temiz evlere gelmediğini düşünse de, bu gerçekçi bir düşünce değil. Nitekim temizlik malzemesi haşereleri kesinlikle uzak tutmuyor. Evin kanalizasyonla bağlantılı olması, rutubetli yerlerinin olması, apartman aydınlığına bakması veya böceklerin beslenebilecekleri malzemelerin olması haşere istilasına uğramak için yeterli.

Marketlerde satılan böcek ilaçları, yemler ve kapanlar da çözüm değil. Haşereleri tek tek öldürmek hiçbir sorunu çözmez. Ayrıca bu canlıların çoğu güçlü bir hafızaya sahiptir ve ilaçlanan ya da zehirli yem konan yerlerden uzak durarak yaşamını sürdürebilir. Haşerelerden kurtulmanın en iyi yolu üremelerinin ve yerleşmelerinin önüne geçmek, eğer yapmışlarsa kolonilerinden kurtulmaktır. Bu da ancak haşere ilaçlama hizmeti alarak mümkün.

Her haşere için uygulanması gereken farklı bir ilaç vardır. Firmamızın vermiş olduğu hizmete başvurarak haşerelerden tamamen kurtulabilirsiniz. Personelimiz, haşere olarak bilinen böcek ve kemirgen türleri hakkında bilgi sahibidir. Evinizi ve işyerinizi haşerelerden tamamen kurtarmak için firmamızın profesyonel hizmetine güvenebilirsiniz.