Lağım Faresinin Zararları

Uzmanlar kemirgenlerin haşere türleri arasında en tehlikeli türler olduklarını sıklıkla belirtmektedir. Büyükşehirlerde birçok hastalığa sebep olan lağım faresi buna örnek gösterilebilir. Kanalizasyonlarda yaşadığı ve borularda dolaşarak evlere girdiği için bu isimle anılan fare, insanlar için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Bu böcekten tamamen kurtulmak için profesyonel bir ilaçlama hizmeti almak gerekir.

Lağım Faresinin Zararları Nelerdir?

Lağım fareleri genellikle gece avlanır. Dişlerinin uyuşturma özelliği vardır ve birçok kişi ısırıldığını fark etmez. Yaygın kanının aksine, evinizin fare istilasına uğraması için kirli olması veya açıkta yemek olması da gerekmez. Kanalizasyon sistemiyle bağlantılı olan her ev tehdit altındadır. Özellikle zemin katlardaki evler lağım farelerinin hedefindedir.

Yaşadıkları yer sebebiyle birçok mikrop taşırlar ve durumun tehlike arz etmesi için ısırma gibi bir temasın olması gerekmez. Tüylerinin etrafa yayılması ve solunması bile ölümcül hastalıklar için yeterlidir. Bununla birlikte lağım faresi yalnızca insan sağlığına değil yaşanılan yere de zarar verir. Su borularını ve kabloları kemirerek yüksek masraflara sebep olurlar.

Lağım Faresinden Nasıl Korunurum?

Genellikle söylendiği gibi, kedi beslemek lağım farelerinden korunmak için çözüm değildir. Diğer fare türlerinden daha iri oldukları için kedilerle mücadele edebilmektedirler. Zararlı bir canlı olan lağım faresi ancak ilaçlama yöntemiyle durdurulabilir ve eve gelmesi engellenebilir. Firmamızdan ilaçlama hizmeti alarak lağım farelerini yaşadığınız yerden uzak tutabilirsiniz.