Tespih Böceği

Haşere türleri arasında sayılan tespih böceği adını tespihi andıran parlak kabuğundan alır. Kabuğuyla birlikte top şeklini alıp yuvarlanabildiği için bu isim verilmiştir. Tespih böcekleri genellikle nemli ve rutubetli ortamları severler. Bu yüzden deniz kıyısında ve nehir havzasında sıklıkla görülebilmektedirler. İnsanlara doğrudan bir zararları olmasa da, aynı ortamda bulunmaları sağlık açısından risklidir.

Tespih Böceğinin Zararları Nelerdir?

Tespih böcekleri diğer birçok haşere gibi insanlara doğrudan saldırmazlar. Aksine kendilerinden büyük canlılardan uzak durmayı tercih ederler ve vücutlarında zehir yoktur. Ancak yaşadıkları yerlerden ötürü mikrop taşırlar. Özellikle kuru bakliyat gibi besinlerle beslenip, buralara dışkı ve salya bulaştırabilirler. Bu durum da ciddi hastalıklara sebep olur.

Tespih böceğinin etkileri genellikle fark edilmez. Bir tespih böceği tarafından dışkı ya da salya bulaştırılmış yemeği fark etmeden tüketebilirsiniz ve bu ölümcül hastalıklara sebep olabilir. Dolayısıyla, evinizde sağlıklı bir ortam yaratabilmek için tespih böceklerini diğer tüm haşereler gibi uzak tutmanız gerekir. Bunun için de profesyonel bir ilaçlama firmasıyla anlaşmanız gerekiyor.

Tespih Böceklerini Evimden Nasıl Uzak Tutarım

Piyasada satılan böcek ilaçlarının ve yemlerinin hiçbiri tespih böceği için üretilmiş değil. Diğer böcekler için üretilmiş ilaçlar tespih böceği türünde işe yaramaz. Ayrıca böcekleri tek tek öldürmek sorunu çözmeyecektir. İstilayı önlemenin tek yolu böceğin yerleşmesini, üremesini ve mekanda bulunmasını önlemektir. Bu da firmamız tarafından verilen profesyonel ilaçlama hizmetiyle mümkün.